Świat okiem buntownika

Świat okiem buntownika

Toaletowy Przedsiębiorca. Lekcje z książki.

Toaletowy Przedsiębiorca. Lekcje z książki.

Hej, miło Cię widzieć!

Porozmawiamy dzisiaj o bardzo ciekawej książce z jeszcze ciekawszym tytułem. Brzmi on „Toaletowy przedsiębiorca”. Porusza ona tematy dotyczące początkujących przedsiębiorców. Często nie zauważamy okazji jakie daje nam prowadzenie małej działalności. Nie skupiamy się na dostępnych środkach, które mają większą wartość niż myślimy. Okej, dość wstępu. Czas przejść do konkretów!

 

Parę słów o autorze

Mike Michalowicz jest amerykańskim pisarzem, przedsiębiorcą i wykładowcą. Założył i sprzedał dwie multimilionowe firmy.

“Action is the only way to make progress. Take action now; don’t wait for a convenient time. It can’t be overemphasized.” 

Najważniejsze lekcje z książki

 • Swoja działalność opieraj na obszarach, które Cię pasjonują. Nie patrz jedynie na opłacalność Twoich działań. Oczywiście jest to ważne, jednak podążając drogą, która Cię nie kręci będzie wręcz niemożliwa do przejścia. Pasja daje początek wytrwałości. A wytrwałość rodzi sukces.
                                                                                             
 • Posiadanie firmy jest maksymalizowaniem życia, ulepszaniem go wraz z życiem innych. Nie przetrwasz bez zadowolonych klientów. Zadbaj o własną satysfakcję, jednak nie zapominaj, że podstawą Twojej działalności jest dawanie wartości innym. Pokaż klientom, że zależy Ci na ich szczęściu.                                                                                            
 • Twój biznes musi być obecny w Internecie. Zadbaj o stronę internetową, media społecznościowe i jeśli to możliwe blog. Wielu ludzi nie docenia potęgi jaką dostarcza nam technologia. Pamiętaj, że stare metody nie będą działać wiecznie. Dostosuj się do szybko rozwijającego się rynku. Stosuj „aktualne” metody na rozwój biznesu.
                                                                                             
 • Fakt nieposiadania pieniędzy oznacza po prostu, że od samego początku będziesz musiał odpowiednio używać swojej głowy. Nie będzie miejsca na marnotrawstwo. Wbrew pozorom jest to duża zaleta. Dzięki temu będziesz bardziej uważny i zaczniesz inwestować w dobrze przemyślane działania.  
                                                                                             
 • Znajdź sposób na wykorzystanie swoich mocnych stron, wrodzonych talentów i pasji w sposób, w jaki nikt inny tego nie robi. Nie myśl, że coś jest niemożliwe tylko dlatego, że nikt tego wcześniej nie spróbował. To Ty możesz być tym pierwszym.
                                                                                              
 • Jeśli wiesz, że wykonywanie przez Ciebie jakiejś kluczowej czynności wpływa negatywnie na Twoją produktywność, staraj się to oddelegować. Zadania, w których nie jesteś dobry, zlecaj komuś innemu, kto czuje się w nich mocny. Korzystaj ze stron internetowych dla freelancerów, aby szybko pozyskać projekty, dopasowane do Twoich możliwości i pragnień. Bardzo często znajdziesz przystępne oferty, które zaoszczędzą Ci wiele czasu.
                                                                                             
 • Włóż większość swojej energii w pierwszą małą zmianę. Nie próbuj uporać się ze wszystkim naraz.  Kiedy Ci się uda, pogratuluj sobie bycia o krok bliżej i zabierz się za następny. Nie patrz na końcowy efekt, który na początku drogi może wydawać się nieosiągalny.
  Uczyń to, co jest dzisiaj niemożliwe, Twoim biznesem. Spraw, aby stało się możliwe. Małe kroki zamiast skoków nad przepaścią. 
                                                                                             
 • Jeśli będziesz sumiennie i stale pracować nad podniesieniem poprzeczki w Twoim obszarze innowacji, efektywnie konkurując z samym sobą, pozostaniesz poza zasięgiem konkurencji.
                                                                                             
 • Zapisz swoje Niezmienne Prawa jako zasady, zgodnie z którymi Twoja firma będzie zawsze działać, niezależnie od wszystkiego. Pozwoli Ci to zachować korzenie firmy. Będziesz pamiętał o celach i wartościach, które zaprowadziły Cię do rozpoczęcia własnej działalności. 
                                                                                             
 • Nadaj czynnościom priorytety i zbierz w grupę mniej ważne zadania, aby wykonać je później za jednym zamachem. A jeszcze lepiej jeśli to możliwe – niech ktoś inny zajmie się drobnymi rzeczami.
                                                                                             
 • Jeśli zadania można z łatwością wykonać w czasie krótszym niż dwie minuty, wykonaj je od razu. Takie drobne obowiązki niepotrzebnie zaprzątają Ci głowę.
                                                                                             
 • Stwórz listę wszystkiego, czego będzie potrzebować Twoja firma, co wiesz że możesz mieć za darmo. Część z tych rzeczy jest na wyciągnięcie ręki, jednak w pośpiechu nie zwracamy uwagi na takie szczegóły.
                                                                                            
 

Korzystajmy z tego co mamy

Toaletowy przedsiębiorca potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Wie, że narzekanie na to, jak wiele potrzebuje na początku jest stratą czasu. Patrzy na dostępne zasoby i wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, które funkcjonują lepiej niż metody starszych graczy. Dzięki, że jesteś. Do usłyszenia! 🙂2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Mateusz KamińskiPatryk Tarachoń Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Patryk Tarachoń
Gość

Będę musiał się bardziej zagłębić. Wartościowa książka.