Świat okiem buntownika

Świat okiem buntownika

Reinvent Yourself – James Altucher. Lekcje z książki.

Reinvent Yourself – James Altucher. Lekcje z książki.

Miło Cię widzieć!

Autor książki „Reinvent Yourself” zachęca nas do odkrycia siebie na nowo. Brzmi dość tajemniczo, jednak wiedza, którą otrzymujemy jest bardzo przystępna i warto wypróbować ją we własnym życiu. Podaje nam także parę wskazówek dotyczących negocjacji. Przejdźmy do konkretów.

Parę słów o autorze

James Altucher jest amerykańskim menedżerem funduszy hedgingowych, przedsiębiorcą, autorem bestsellerów, inwestorem venture capital oraz twórcą podcastów.

Najważniejsze lekcje z książki

 • Jesteś średnią z pięciu nawyków, które robisz, rzeczy, które spożywasz, pomysłów, które masz i treści, które przyswajasz. Zastanów się, czy Twoje działania oraz otoczenie wspierają Twój rozwój.

 • Pieniądze mogą rozwiązać wiele problemów, ale nie mogą „pobudzać” Twojej pasji każdego dnia. Dlatego tak ważne jest, abyś realizował swoją wizję, która doda Ci siły w trudnych momentach.

 • Tworzenie produktu nie polega na zarabianiu, a na wyrażaniu siebie i dawaniu wartości innym ludziom. Każdy chce zarabiać na pracy, którą wykonuje, lecz jeśli to jest jedyny cel, dlaczego to robisz, to nie jest właściwy powód. Skupiaj się na dawaniu wartości. Codziennie zadawaj sobie pytanie: „Komu dzisiaj pomogłem?”

 • Rób codziennie jedną rzecz, która wyciągnie Cię ze strefy komfortu. Nie musi być to coś wielkiego. Mogą to być drobne rzeczy, których najzwyczajniej w świecie nie chce Ci się robić. Umocni to Twój charakter. Zauważysz też z pewnością, że do tej pory nie wykorzystywałeś całego swojego potencjału.

 • Poprawianie jakiejś czynności 1% dziennie nie jest zauważalne. Dlatego tak łatwo jest ludziom powiedzieć, że „nic się nie dzieje”. Skup się na tym 1%, a po pewnym czasie zauważysz kolosalne zmiany.

 • Naucz się dostrzegać wartość w małych rzeczach. Każdego wieczoru przed snem pomyśl, za co jesteś wdzięczny.

 • Praktyka nie czyni mistrza. Trening z jasnym celem, jakim jest poprawianie się każdego dnia to zrobi. Niektórzy mówią, że mają 10-letnie doświadczenie, ale w rzeczywistości powtórzyli swój pierwszy rok dziesięć razy. Analizuj swoje postępy. Konkuruj z samym sobą, by każdego dnia stawać się lepszą wersją siebie.

 • Spraw, aby druga strona, jako pierwsza powiedziała „nie”. Aby to zrobić, zadawaj pytania typu: „Czy chcesz, aby ten projekt się nie powiódł?” lub „Czy ta sytuacja nie zadziała po obu stronach?” Nie chcą zawieść, więc powiedzą „nie”. Teraz możesz zacząć znajdować “wspólną płaszczyznę.”

 • Zadawaj wiele „pytań otwartych” zaczynających się od „jak” lub „co”. Przygotuj się z wyprzedzeniem, o co zapytasz.

 • Możesz zacząć rozmowę wymieniając negatywy po swojej stronie. Druga strona dostrzeże, że jesteś całkowicie szczery i łatwiej uzyskasz jej poparcie.

 • Niezależnie od tego, co mówi rozmówca, staraj się powtarzać jego ostatnie trzy słowa.

 • Twoim celem jest, aby druga strona mówiła jak najwięcej. Im więcej masz informacji, tym lepiej. Bardziej prawdopodobne jest to, że poda zbyt wiele informacji i będzie negocjować przeciwko sobie.

 • Jeśli druga strona nada termin, nie czuj się zobligowany do jego spełnienia. Negocjacje się nie zakończą. Nadal będzie Cię potrzebować.

 

Czas na zmiany..

Najwyższa pora przyjrzeć się swoim starym nawykom, które ograniczają nasz rozwój. Takie drobne ustępstwa jednorazowo nie robią na nas wrażenia. Jednak warto spojrzeć na nie z perspektywy czasu, jak wiele odbierają nam możliwości. Dzięki, że jesteś. Do usłyszenia! 🙂

0 0 vote
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra
1 rok temu

Świetne lekcje 🙂 Bardzo spodobał mi się trzeci punkt. Szkoda, że nie każdy się tym kieruje, ale my możemy. Dzięki czemu będziemy dawać innym wartościowe produkty.

Patryk Tarachoń
1 rok temu

Przekonująca recenzja. Po przeczytaniu Twojej opinii na temat tej książki, na pewno wezmę ją pod uwagę przy najbliższym składaniu zamówienia w księgarni.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x