Świat okiem buntownika

Świat okiem buntownika

Receptura sukcesu – Donald Trump. Lekcje z książki

Receptura sukcesu – Donald Trump. Lekcje z książki

Hej, miło Cię widzieć!

Dzisiaj porozmawiamy o trzeciej, ostatniej już książce Donalda Trumpa, którą przeczytałem do tej pory. Nosi ona tytuł „Nigdy się nie poddawaj! Receptura sukcesu według Donalda Trumpa”. Nie opowiada ona o czysto biznesowej tematyce. Jest to swojego rodzaju przewodnik  po życiu. To jak, zaciekawiony? 🙂

“Criticism is easier to take when you realize that the only people who aren’t criticized are those who don’t take risks.”

Najważniejsze lekcje z książki

  • Jeśli napotkasz problem, nie trać czasu na zamartwianie się, w jak beznadziejnej sytuacji jesteś.  Po co marnować energię na coś, co w niczym Ci nie pomoże? Zawsze jest na świecie ktoś, kto poradził sobie z tym samym kłopotem lub znajdował się w gorszej sytuacji. Skup się w stu procentach na rozwiązaniu. Każdy zażegnany pożar w życiu sprawia, że rośniesz. Bądź wdzięczny za możliwości, które dostajesz, a niepomyślności traktuj jako życiowe lekcje. Wielki problem może być wielką okazją do rozwoju.
  • Przestań podważać własne umiejętności. Zrób to po prostu najlepiej jak potrafisz. Nie poszło po Twojej myśli? Już teraz wiesz, co możesz zrobić lepiej następnym razem. To co dzieję się w Twojej głowie jest najważniejsze. Myśl o sobie jako o zwycięzcy. Nigdy nie osiągniemy perfekcji. Pamiętaj „Done is better than perfect!
  • Nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co przydarzy się jutro.  Planowanie przyszłości jest bardzo ważne, jednak musisz być gotowym na to, że nie wszystko pójdzie po Twojej myśli. Pozwoli Ci to zachować trzeźwy umysł podczas stresowych sytuacji i reagować na nie.
  • Myśl o swoim celu jako przekazaniu wartości dla innych. Nie skupiaj się tylko na swoich zachciankach. Jeśli chcesz przetrwać tę długą podróż zwaną życiem, zacznij dawać więcej od siebie. Z taką postawą, pojawi się wokół Ciebie wielu wartościowych ludzi, którzy także będą Ci bezinteresownie pomagać.
  • Warto jest słuchać rad innych, jednak to Twoja głowa jest najważniejsza. Każda decyzja musi wyjść od Ciebie. Być może ludzie dookoła mówią Ci, żebyś czegoś nie robił, jednak w środku czujesz, że to jest życiowa szansa. Nie zastanawiaj się i spróbuj. W przyszłości na pewno nie będziesz żałować danej sobie szansy.
  • Jeśli chcesz coś osiągnąć, to Ty musisz zrobić pierwszy krok. Życie nie będzie podsuwać Ci pod nos gotowych rozwiązań. Nie licz na szczęście, czymkolwiek by one nie było. Owe szczęście sprzyja tym, którzy się starają.
  • Przyznaj się do popełnionych błędów. Nikt nie jest nieomylny. Jesteśmy ludźmi i uczymy się całe życie. Weź odpowiedzialność za swoje problemy i odłóż dumę na bok.
  • Nikt nie rodzi się pewnym siebie. Tak, jak na siłowni ćwiczymy, aby nasza sylwetka wyglądała coraz lepiej. Tak samo pewność siebie jest umiejętnością, którą można wypracować.
  • Otaczaj się ludźmi, które mają tę samą pasję, co Ty. Dzięki temu, będziesz rozwijał się o wiele szybciej. W trudnych chwilach będziecie stanowić dla siebie podporę psychiczną.
  • Zadawaj pytania i uważnie słuchaj innych. Nie tylko pozwoli Ci to lepiej zrozumieć drugą osobę, ale także dasz im do zrozumienia, że faktycznie dbasz o nich i rozumiesz, co chcą Ci powiedzieć.
  •  Trenuj swoje skupienie na rzeczach ważnych dla Ciebie. Nie trać czasu na rozmyślanie nad błahostkami. W dobie internetu zbyt często interesujemy i przejmujemy się pierdołami, które nie mają żadnego znaczenia. Przestań marnować swój czas, tak jak robią to inni. Jeśli chcesz osiągnąć coś czego nie ma reszta, musisz robić coś, czego reszta nie robi.

receptura sukcesu - kamykworld.pl

Chodźmy zdobyć świat!

Myślę, że „Receptura sukcesu” przekazuje sporo istotnych informacji. Być może jest to dla Ciebie coś oczywistego, jednak czy wdrażasz to w życie? Taki prosty przekaz jest często trudny w realizacji. Jednak od czegoś trzeba zacząć. 🙂 Daj mi znać, co o tym sądzisz. Dzięki, że mnie odwiedzasz. Do usłyszenia!
Jeśli zaciekawiła Cię ta książka i chcesz ją przeczytać, tutaj możesz ją zamówić: kliknij2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Mateusz KamińskiPatryk Tarachoń Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Patryk Tarachoń
Gość

Coraz bardziej pozytywnie na Twoim blogu. Mądre przemyślenia udostępniasz.