Świat okiem buntownika

Świat okiem buntownika

Obudź w sobie olbrzyma – Anthony Robbins. Lekcje z książki.

Obudź w sobie olbrzyma – Anthony Robbins. Lekcje z książki.

Miło Cię widzieć!

Porozmawiamy o książce pt. „Obudź w sobie olbrzyma”. Jej autorem jest Anthony Robbins, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w „coachingowym” świecie. 

 

Parę słów o autorze

Anthony Robbins – to amerykański autor, przedsiębiorca, filantrop i life coach. Robbins znany jest ze swoich seminariów i książek o samodyscyplinie.

Jedynym sposobem doświadczenia pełnego bogactwa egzystencji jest życie z poczuciem wdzięczności: umiejętność docenienia tego, co masz, i tego, co możesz dać.”

 

Najważniejsze lekcje z książki

  • Podejmuj decyzje często i ucz się z nich. Wyrobisz sobie umiejętność szybkiego działania i oceniania sytuacji. Podejmowanie zdecydowanych ruchów oznacza zobowiązanie się do osiągnięcia wyniku, a następnie odcięcie się od wszelkich innych możliwości. Określ jakie wyniki chcesz osiągnąć oraz jaką osobą chcesz się stać.

 

  • Bądź zaangażowany w realizację swoich decyzji. Bądź także elastyczny i nie bój się lekko zmieniać kierunku, w którym podążasz. Przed trudną sytuacją zadaj sobie pytanie: „Co jest w tym dobrego? Co mogę się z tego nauczyć?”

 

  • Jeśli chcemy kierować naszym życiem, musimy przejąć kontrolę nad nawykami. Nie to, co robimy raz na jakiś czas kształtuje nasze życie, ale to, co wykonujemy konsekwentnie. „Pamiętaj, że Twoje wartości są kompasem, który prowadzi Cię do ostatecznego przeznaczenia.”

 

  • „Jeśli nie określisz standardu bazowego dla tego, co zaakceptujesz w swoim życiu, łatwo będzie Ci się wśliznąć w zachowania i postawy lub jakość życia, która jest znacznie poniżej tego, na co zasługujesz.  Musimy zmienić nasz system wierzeń i rozwinąć poczucie pewności, że możemy i będziemy spełniać nowe standardy, zanim faktycznie to zrobimy”.

 

  • Na koniec każdego dnia zadaj sobie następujące pytania:
   1. Czego nauczyłem się dzisiaj?
   2. Jaką umiejętność poprawiłem?
   3. Co sprawiło mi przyjemność?

 

  • „Zmieniając nawykowe słownictwo, którego konsekwentnie używasz, aby opisać emocje w Twoim życiu – możesz natychmiast zmienić to, jak myślisz, jak się czujesz i jak żyjesz.”

 

  • Wyznaczanie celów jest pierwszym krokiem w przekształcaniu niewidzialnego, w widzialną podstawę wszystkich sukcesów życiowych. Po każdym ustaleniu celu musi następować zarówno opracowanie planu, jak i konsekwentne działanie w kierunku jego realizacji.

 

  • Pamiętaj, że wszystko, czego chcesz, jest wartościowe i wymaga przełamania krótkotrwałego bólu w celu uzyskania długotrwałej przyjemności. Skup się na tym, gdzie chcesz dojść, a nie na tym, czego się boisz. „Za każdym razem, gdy szczerze chcesz dokonać zmiany, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest podniesienie standardów i przekonanie, że możesz je spełnić.”

 

  • Twój “system główny” składa się z pięciu komponentów:
   1. Twoich podstawowych przekonań i nieuświadomionych reguł.
   2. Twoich wartości życiowych. 
   3. Twoich odniesień.
   4. Pytań, które zadajesz sobie każdego dnia.
   5. Stanów emocjonalnych, których doświadczasz.

 

  • „Zmieniając którykolwiek z tych pięciu elementów – bez względu na to, czy jest to podstawowe przekonanie lub zasada, wartość, odniesienie, pytanie, czy stan emocjonalny – możesz natychmiast uzyskać potężną i mierzalną zmianę w swoim życiu.”
 

 

OBUDŹ W SOBIE OLBRZYMA – ANTHONY ROBBINS. LEKCJE Z KSIĄŻKI.

Obudź w sobie olbrzyma

Stawianie mierzalnych celów, odpowiednie zadawanie sobie pytań oraz konsekwentne trzymanie się nowo przyjętych zasad, pozwoli na obranie odpowiedniego kierunku działań. Samodyscyplina jest czynnikiem, który odgrywa najważniejszą rolę. 
Jeśli zaciekawiła Cię ta książka i chcesz ją przeczytać, tutaj możesz ją zamówić: kliknijDodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o