Świat okiem buntownika

Świat okiem buntownika

Myśl i bogać się – Napoleon Hill. Lekcje z książki.

Myśl i bogać się – Napoleon Hill. Lekcje z książki.

Miło Cię widzieć!

Poruszymy dzisiaj bardzo popularny tytuł. Mowa o książce pt. „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces”. Jest ona polecana przez wielu odnoszących sukcesy ludzi. Przyjrzyjmy się, jakie kwestie porusza autor.

Parę słów o autorze

Napoleon Hill – amerykański pisarz, prekursor nowoczesnego rodzaju pisarstwa znanego jako literatura osobistego sukcesu. Prace Hilla poświęcone były badaniu mocy własnych przekonań i ich roli w odniesieniu sukcesu w życiu.

“Nikt nigdy nie zostanie pokonany, dopóki klęska nie zostanie zaakceptowana jako rzeczywistość.”Najważniejsze lekcje z książki

 • Jedną z głównych słabości rasy ludzkiej jest przeciętna znajomość słowa „niemożliwe”. Większość rzeczy, których obecnie pragniemy zostały już „zdobyte” przez kogoś innego. Nie znaczy to nic innego, jak możliwość powtórzenia tego czynu. Nie czekaj. Nigdy nie będzie odpowiedniej chwili.

 • Ustal w umyśle dokładną kwotę, której pragniesz. Nie wystarczy powiedzieć: „Chcę dużo pieniędzy”. Podaj dokładną liczbę. Zapisz ją na kartce, abyś widział ją codziennie.

 • Określ dokładnie, co masz zamiar dać w zamian za pieniądze, które chcesz zdobyć. Wszelkie osiągnięcia, muszą zaczynać się od intensywnego pragnienia czegoś konkretnego. Zdefiniuj dokładny, mierzalny cel. W jaki sposób przyczynisz się do zmiany życia swojego i innych?

 • Wyznacz konkretną datę, kiedy masz zamiar osiągnąć cel, którego pragniesz. Podziel go na mniejsze etapy. Dzięki temu dokładniej określisz wymagane działania, a końcowy efekt Twoich starań, nie będzie wydawał się taki odległy.

 • Napisz oświadczenie, które zawiera dokładną datę, cel i wartość jaką dasz w zamian za osiągnięcie go. Czytaj je na głos, dwa razy dziennie. Raz tuż przed snem i raz po przebudzeniu się rano. Kiedy je czytasz wyobraź sobie i uwierz, że już osiągnąłeś to czego pragniesz.

 • Realizuj swoje marzenie, i nie przejmuj się tym, co mówią inni. Jeśli napotkasz chwilowe niepowodzenie, kontynuuj. Oni może nie wiedzą, że każda porażka niesie ze sobą ziarno równorzędnego sukcesu. Wyciągaj lekcje z każdej porażki i nie popełniaj drugi raz tego samego błędu. Jeśli to możliwe ucz się na błędach innych, którzy podążali podobną drogą.

 • Stwórz konkretny plan spełnienia swojego pragnienia i przystąp od razu do działania, bez względu na to, czy czujesz się „gotowy”, czy nie. Te uczucie prawdopodobnie nigdy nie przyjdzie.

 • Jedną z najczęstszych przyczyn niepowodzenia jest nawyk porzucania planów, gdy napotykamy tymczasowe niepowodzenie. Wszyscy, którzy odnieśli sukces w życiu, zaczynali od złego startu i przeszli wiele zmagań, zanim osiągnęli cel. Jedynym ograniczeniem jest to, które powstaje we własnym umyśle.

 • Ludzie sukcesu nigdy nie przestają zdobywać specjalistycznej wiedzy związanej z ich głównym celem, biznesem lub zawodem. Zawsze jest coś, czego możesz się nauczyć. Nie odbieraj każdej krytyki jako hejt. Często są to cenne uwagi, które ludzie bezpodstawnie uważają za obraźliwe.

 • Zacznij medytować. Idź w ciche miejsce, zrelaksuj swój umysł i powtarzaj nowe przekonania, które chcesz przyjąć. „Kiedy coś wizualizujemy, nasza podświadomość nie potrafi odróżnić, czy jest to wytwór wyobraźni lub rzeczywistość.”

 • Zadbaj o to, abyś obracał się wśród wartościowych osób, które chcą się rozwijać. Otaczając się ludźmi, którzy motywują Cię do działania, osiągniesz więcej.

 • Istnieją dwa rodzaje wiedzy. Jeden jest ogólny; drugi, wyspecjalizowany. Ogólna wiedza, bez względu na to, jak wielka i różnorodna może być, ma niewielkie znaczenie w zarabianiu pieniędzy.

 

Myśl i bogać się

Te słowa przekazują najwięcej informacji. Myśl i podejmuj decyzje zgodne z własnymi przekonaniami. Słuchaj rad innych, jednak Ty sam wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze. Wykorzystuj te strategie, które wiesz, że zadziałają w Twoim przypadku. Dzięki, że wpadłeś. Do usłyszenia!
Jeśli zaciekawiła Cię ta książka i chcesz ją przeczytać, tutaj możesz ją zamówić: kliknij

0 0 vote
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk Tarachoń
1 rok temu

Nauka radzenia sobie z hejtem zwłaszcza teraz jest bardzo istotne. Dziękuję Ci, dużo pozytywnej wiedzy,

Aleksandra
1 rok temu

Porażki zawsze będą się pojawiać. Ważne jest to, co z nimi zrobimy. Możemy się poddać, a może wstać i walczyć dalej.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x