Świat okiem buntownika

Świat okiem buntownika

Kreatywność i nienawiść – Dan Norris. Lekcje z książki.

Kreatywność i nienawiść – Dan Norris. Lekcje z książki.

Miło Cię widzieć!

Każdy miał taki etap w życiu, że chciał coś stworzyć, ale sobie odpuścił. Z pewnością było to przyczyną wewnętrznego krytyka, który mówił, że to nie ma sensu. Każdy go ma, jednak mało kto potrafi sobie z nim poradzić. Autor książki „Kreatywność i nienawiść” podaje sposoby na rozwinięcie kreatywności oraz pokonanie naszego krytyka.

Parę słów o autorze

Dan Norris jest pisarzem, przedsiębiorcą oraz założycielem WP Curve.

“Everything around you was created by people who were no smarter than you.”Najważniejsze lekcje z książki

 • Czas jest ważnym czynnikiem, który rzadko jest brany pod uwagę, jeśli chodzi o sukces i często może być różnicą między całkowitą porażką, a sukcesem. Nikt nie osiągnął dużego celu w ciągu jednego dnia. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele wyrzeczeń kosztowało to daną osobę oraz jaki ogrom czasu na to poświęciła.

 • Nie odpuszczaj sobie, tylko dlatego, że Twoje „produkty” nie odniosły natychmiastowego sukcesu lub nie są uznawane za wspaniałe przez ludzi, którzy Cię otaczają. Nawet jeśli faktycznie nie prezentujesz obecnie wysokiego poziomu, to pamiętaj, że każdy od niego zaczynał. Nikt nie był świetny w tym co robi, od samego początku.

 • Dobre pomysły to nie tylko kreatywność, ale i produktywność. Aby znaleźć kilka pomysłów, które działają, musisz spróbować wielu, które nie działają. To czysta gra liczbowa.

 • Przyjmowanie niekonstruktywnych opinii spowalnia Twój rozwój.
  Hejt może być kontrolowany i zarządzany. Pierwszym krokiem w kontrolowaniu go jest zaakceptowanie jego obecności i rozpoznanie go za każdym razem. “Hejtu nie było na początku. Przez wiele lat otrzymywał on moc i jest teraz wyposażony w arsenał broni zaprojektowany, by powstrzymać Twoją kreatywność.” „Ludzie nie potrafią przyznać, że ktoś czegoś dokonał, kiedy oni nic nie zrobili.”

 • Elita wykonawców niekoniecznie poświęca więcej czasu na pracę. Są po prostu bardziej produktywni podczas pracy. Dowiedz się, jak efektywniej wykorzystywać czas, aby mieć go więcej na znaczące zadania. Zapchany dzień nie oznacza produktywnego dnia. Naucz się odróżniać rzeczy, które sprawiają, że rośniesz od reszty.

 • Pojedyncze zadania, mniejsze projekty, śledzenie postępów, ustalanie celów, wykonywanie sesji pracy bez zakłóceń i przyjmowanie odpowiedzialności za swoje błędy to sprawdzone metody maksymalizacji wydajności w krótkim czasie.

 • Kiedy masz mniej czasu, stajesz się bardziej produktywny. Często wtedy zaczynasz dostrzegać, jakie są Twoje priorytety.

 • Rzeczą, którą musisz pamiętać o osiągnięciu czegoś znaczącego, jest to, że największy powód niepowodzenia, to nie rozpoczęcie żadnego działania.

 • Robienie rzeczy, które już zostały zrobione, może być mądrą drogą. Jeśli to już zostało zrobione, zrób to jeszcze raz, tylko lepiej niż konkurencja. Nie zawsze musisz być tym pierwszym na świecie, aby robić coś dobrze.

 • Podczas rozmowy słuchaj uważnie i zadawaj otwarte pytania. Bądź dobrym słuchaczem i rozmówcą.

 • Przestań spędzać czas z negatywnymi ludźmi, odejdź od grup zdominowanych przez negatywne osoby, unikaj ich także w mediach społecznościowych. „Z kim przebywa człowiek, kim są jego przyjaciele i do czego mają dostęp, to czynniki decydujące o sukcesie.”

 • Posłuchaj siebie następnym razem, gdy komunikujesz się online lub osobiście. Czy narzekasz na to, co się dzieje? Czy słuchasz tego, co druga osoba ma do powiedzenia? Czy tylko mówisz o sobie i swoich tak zwanych „problemach”?

 • Brak wdzięczności prowadzi bezpośrednio do negatywności, która jest walutą hejtu. Jeśli możesz stać się bardziej wdzięczny, staniesz się mniej nienawistny, a przez to bardziej kreatywny.

 

To wymaga czasu

Nikt nie osiągnął ogromnego sukcesu, w krótkim okresie czasu. W internecie często pokazuje się nam końcowy efekt czyichś działań. Mało kto mówi o procesie i tych „niefajnych” rzeczach, które musiał pokonać po drodze. Warto mieć to na uwadze, kiedy natrafimy na większą przeszkodę w życiu. Daj mi znać, co o tym sądzisz w komentarzu. Do usłyszenia! 🙂
Jeśli zaciekawiła Cię ta książka i chcesz ją przeczytać, tutaj możesz ją zamówić: kliknij

0 0 vote
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra
1 rok temu

Droga do osiągnięcia sukcesu jest często długa i usiana wieloma trudnościami, które można pokonać 🙂
Wspaniały tekst.

wirtualne-biuro-mickiewicza.pl

To prawda – czas jest bardzo niedocenianym czynnikiem, a nawet takim, który wielu osobom po prostu przeszkadza 🙂 Najlepiej wyrobić w sobie cierpliwość 🙂

Patryk Tarachoń
1 rok temu

Od pomysłów dopiero się zaczyna. Jest jeszcze długa droga do realizacji.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x