Świat okiem buntownika

Świat okiem buntownika

Jedna rzecz – Keller Gary. Lekcje z książki.

Jedna rzecz – Keller Gary. Lekcje z książki.

Miło Cię widzieć!

Porozmawiamy dzisiaj o książce pt. „Jedna rzecz”. Autor jej treść określa jako „zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć”. Jest to jedna z najważniejszych książek, które przeczytałem. Opisuje ona życiowe sprawy, których poprawa znacząco podniesie komfort Twojego życia.

Parę słów o autorze

Gary Keller jest amerykańskim przedsiębiorcą i autorem bestsellerów. Jest założycielem Keller Williams Realty International, największej firmy deweloperskiej na świecie według liczby agentów.

“Multitasking is a lie” Najważniejsze lekcje z książki

 • Wiele rzeczy może wydawać się pilne i ważne. Stajemy się zajęci, ale to nie zbliża nas do sukcesu. Aktywność jest często niezwiązana z produktywnością. To, że masz cały zapchany dzień, nie znaczy, że mądrze spędzasz swój czas. „To, co najważniejsze, nie zawsze krzyczy najgłośniej.”

 • Sukces jest wynikiem zawężenia koncentracji do jednej rzeczy. Zawsze działaj z wyraźnie określonym priorytetem.

 • Zamiast listy rzeczy do zrobienia, skup się na liście sukcesów – celowo stworzonej na podstawie osiągania wyników, które będą miały znaczący wpływ na Twój rozwój. Zacznij od takiej ilości zadań, jak tylko chcesz. Skup się na budowaniu nawyków, dzięki którym przetrwasz swoją drogę i nie zatrzymasz się, dopóki nie ukończysz zadania. „Wyrobienie nowego nawyku trwa średnio 66 dni.”

 • Nadzwyczajne wyniki są tworzone przez mniejszą ilość działań, niż może się wydawać. Wyeliminuj czynności, które zabierają Ci czas i energię, nie przynosząc znaczących korzyści. ”Większość tego, co chcesz, pochodzi od mniejszości tego, co robisz.”

 • Kiedy próbujesz zrobić dwie rzeczy naraz, albo nie możesz, albo nie zrobisz tego dobrze. Możesz wykonywać dwie czynności, ale nie możesz efektywnie skoncentrować się na nich. „Badacze szacują, że tracimy 28 procent przeciętnego dnia pracy na nieskuteczność wielozadaniowości.”

 • Kiedy wyznaczasz priorytety zadań do wykonania, zadaj sobie pytanie: „Jaka jest jedna rzecz, po wykonaniu której wszystko inne będzie łatwiejsze lub niepotrzebne?” To, jak określasz pytania, które sobie zadajesz, definiuje odpowiedzi, które ostatecznie stają się Twoim życiem.

 • Bez względu na to, jak bardzo się starasz, zawsze pozostaną rzeczy, które nie zostaną wykonane pod koniec dnia, tygodnia, miesiąca, roku. Próba zrobienia ich wszystkich jest szaleństwem. Pozostawienie pewnych rzeczy nierozwiązanych jest koniecznym kompromisem dla nadzwyczajnych rezultatów.

 • Możesz odnieść sukces z mniejszą dyscypliną niż myślisz, z jednego prostego powodu: sukces polega na robieniu właściwych rzeczy, a nie na robieniu wszystkiego dobrze.

 • Badania i doświadczenie innych osób są najlepszym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań odpowiedzi na Twoje problemy.

 • Kiedy dostaniemy to, czego chcemy, nasze szczęście prędzej czy później osłabnie, ponieważ szybko przyzwyczaimy się do tego, co mamy.

 • Wizualizacja procesu i podzielenie celu na mniejsze etapy potrzebne do jego osiągnięcia, pomaga zaangażować strategiczne myślenie niezbędne do zaplanowania i osiągnięcia nadzwyczajnych rezultatów. W jednym z badań ci, którzy zapisywali swoje cele, osiągali je o 39,5% częściej.

 • Otaczaj się ludźmi, którzy będą Cię wspierać w osiąganiu Twojego celu. Nikt nie odnosi sukcesu sam i nikt nie ponosi porażki sam. Zwróć uwagę na osoby, z którymi przebywasz.

 

Jaka jest Twoja JEDNA rzecz?

Czas pozbyć się niepotrzebnych zadań, które jedynie odbierały cenny czas. „Zapchany” dzień nie jest równoznaczny z produktywnym dniem. Jaka jest jedna rzecz, po wykonaniu której wszystko inne będzie łatwiejsze lub niepotrzebne?
Dzięki, że jesteś. Do usłyszenia! 🙂
Jeśli zaciekawiła Cię ta książka i chcesz ją przeczytać, tutaj możesz ją zamówić: kliknij4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Mateusz KamińskiPatryk TarachońAleksandra Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksandra
Gość

Staram się zwykle rozbijać swoje cele na mniejsze. Łatwiej wtedy o kolejne sukcesy, które napędzają dalszą pracę i pomagają wytrwać.

Co do wielozadaniowości, to jest niewielki procent ludzie, którzy mają taki talent, ale większość z nas powinna skupić się na jednej rzeczy na raz 🙂

Patryk Tarachoń
Gość

Sporo badań jest w tej książce?