Świat okiem buntownika

Świat okiem buntownika

Bogaty pracownik – James Altucher. Lekcje z książki.

Bogaty pracownik – James Altucher. Lekcje z książki.

Miło, że jesteś!

Dzisiejsza książka pt. „Bogaty pracownik” mówi o budowaniu kariery wśród osób, które nie są pewne, jakie działania podjąć, aby stawać się coraz lepszym pracownikiem i szefem. Autor przedstawia bardzo ciekawe podejście, z którym zdecydowanie warto się zapoznać. Przejdźmy do konkretów!

Parę słów o autorze

James Altucher jest amerykańskim menedżerem funduszy hedgingowych, przedsiębiorcą, autorem bestsellerów, inwestorem venture capital oraz twórcą podcastów.

“I have lots of ideas. How do I pick the right one? Execute on as many as possible. The right idea will pick you.”Najważniejsze lekcje z książki

 • Codziennie skupiaj się na poprawie wykonywanej czynności o 1%. Może być to ledwie zauważalna zmiana, która sprawia wrażenie, że nic nie zmieniłeś. Jeśli jednak spojrzysz na łączny efekt wszystkich takich dziennych zmian, dostrzeżesz ogromną poprawę.

 • Jedynymi rzeczami, nad którymi masz kontrolę, jest Twój sposób myślenia, przyzwyczajenia i wybory, które wewnętrznie podejmujesz w związku z zaistniałą sytuacją.

 • Przeciętny multimilioner ma 14 różnych źródeł dochodu. Staraj się budować rozbudowywać swoją sieć przychodów. Gromadź kapitał, a następnie wykorzystuj go do zatrudniania osób, które będą w stanie pomóc Ci ją tworzyć.

 • Zapamiętaj swoje doświadczenia, przeanalizuj niepowodzenia, zapytaj siebie, co zrobiłeś dobrze i co zrobiłeś źle. Wykorzystasz to w przyszłych zadaniach. Bycie przedsiębiorcą NIE wiąże się z podejmowaniem ryzyka, lecz eliminowaniem go. Nic nie może zastąpić zdolności do innowacji, posiadania wizji, a następnie wykonywania tej wizji, w jak najbardziej efektywny sposób.

 • Unikaj spędzania czasu z osobami, które Cię przygnębiają. Spędzaj więcej czasu z tymi, których kochasz, i którzy Cię kochają. Jesteś średnią z pięciu osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu. Nie ma sensu tracić czasu i energii na ludzi, które nie sprawiają, że rośniesz.

 • Istnieje mit, że każdy jest utalentowany, w co najmniej jednej rzeczy i po prostu trzeba ją znaleźć. Większość ludzi nie jest w niczym utalentowana. Ich ponadprzeciętne zdolności determinuje to, co robią w wolnym czasie.

 • Ludzie nie będą pamiętać tego, co im powiedziałeś. Będą pamiętać, jak się wtedy poczuli.

 • Jeśli zarządzasz zespołem liczącym mniej niż 30 osób, musisz dokładnie poznać problemy i potrzeby całej grupy. Każdy musi wiedzieć, że dbasz o ich zadowolenie oraz starasz się, aby zapewnić im miejsce, w którym mogą się rozwijać.

 • Przywództwo nie polega na osiągnięciu Twojego marzenia. Chodzi o to, aby pomagać innym osiągnąć ich marzenia. Wyznacz sobie duży cel, jednak po drodze, dbaj o ludzi, którzy pracują razem z Tobą. Jeśli masz zespół, który wie, że działa także na swoją prywatną korzyść, nie będzie przeszkody, która mogłaby was zatrzymać.

 • Wszystko, co wydarzy się w Twojej przyszłości, jest bezpośrednim wynikiem tego, co robisz dzisiaj. Nie marnuj cennego czasu, na czynności, które Cię nie rozwijają. Jeśli Ty nie dasz sobie szansy na stworzenie nowego świata, nikt inny tego nie zrobi. ”Możesz zmienić swoje życie wtedy , gdy się wyróżnisz. Kiedy nie boisz się wyjść poza margines.”

 • Zapisuj 10 nowych pomysłów na rozwiązanie jakiegoś problemu na świecie każdego dnia. Na początku może być to dość problematyczne, jednak jest warte Twojego wysiłku. Pomoże Ci to rozwinąć kreatywność, a co za tym idzie, z łatwością będziesz w stanie wymyślać wiele rozwiązań na swoje przyszłe problemy.

 

Bądź tą osobą

Która popchnie innych do działania i będzie stanowiła dla nich podporę w trudnych chwilach. Dbaj o to, aby obracać się wśród wartościowych ludzi, którzy chcą się rozwijać i zależy im na wspólnym szczęściu. Daj mi znać, co o tym sądzisz w komentarzu. Do usłyszenia! 🙂
Jeśli zaciekawiła Cię ta książka i chcesz ją przeczytać, tutaj możesz ją zamówić: kliknij
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o